Święto Patrona Szkoły

Napisana przez reporter 2016-06-02 11:03:27

31 maja w czasie Dnia Patrona już po raz czwarty wspominaliśmy postać i twórczość księdza Jana Twardowskiego- Patrona naszej szkoły. To zaszczytne imię nasza szkoła otrzymała 1 czerwca 2012 roku i od tej pory jest to święto całej społeczności szkolnej. Nasz patron zobowiązuje uczniów do pracy i uczciwości, starają się oni rzetelnie uczyć i osiągać sukces na miarę swoich możliwości i postępować tak, by nie zawieść zaufania rodziców i nauczycieli. Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Dąbiu jest dumna z tego, że patronuje nam tak wspaniała postać, jak ks. Jan Twardowski.

W tym roku z twórczością poety uczniowie zapoznawali się uczestnicząc w konkursie recytatorskim, do którego zaproszone zostały także szkoły zaprzyjaźnione- SP Prochowice i SP Wągrodno. Uczestnicy konkursu startowali w dwóch kategoriach wiekowych- klasy I-III i IV-VI.

W kategorii klas młodszych w konkursie zwyciężyła Zuzanna Sprysak z SP Wągrodno, która recytowała wiersz "Aniele Boży", II miejsce zajęła Liubov Chernenko z SP Prochowice za utwór p.t."Chleb", III miejsce zdobyła Wiktoria Kuś z SP Dąbie za utwór "Mamusia", wyróżnienia otrzymały Agata Urbańska z SP Dąbie- wiersz "Modlitwa" i  Natalia Kostrzewa z SP Wągrodno -wiersz "W klasie".

W kategorii klas starszych bezkonkurencyjna okazała się uczennica Szkoły Podstawowej w Prochowicach- Gabriela Tyfel, która zdobyła I miejsce za przepięknie wyrecytowany wiersz p.t "O znaku krzyża". II miejsce zajęła Gabriela Petryszyn z SP Wągrodno za wiersz "Spieszmy się", a III zdobył Jakub Grzesiuk z naszej szkoły, który przygotował utwór p.t "Dziękuję". Komisja przyznała jeszcze dwa wyróżnienia dla Magdaleny Włodarczyk z SP Wągrodno i Oksany Juszczak z SP Dąbie.

Po części artystycznej na boisku szkolnym odbył się wielki, świąteczny piknik rodzinny. Na zdjęciu zdobywczyni I miejsca w kategorii klas starszych- Gabriela Tyfel.