Lekcja samorządności

Napisana przez reporter 2016-10-05 09:57:00

Podobnie, jak w latach ubiegłych, również w tym roku szkolnym uczniowie klas V i VI  naszej szkoły uczestniczyli w "Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie" organizowanej przez Kancelarię Sejmiku Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co to jest Sejmik Województwa i czym się zajmuje, kto w nim pracuje i na jakich zasadach. Uczniom zaprezentowane zostały symbole i insygnia naszego województwa, jako główne atrybuty budowania tożsamości regionalnej. Dowiedzieli się, że 16 października, to dzień, w którym corocznie obchodzone jest święto Województwa Dolnośląskiego i w tym dniu zawsze odbywa sie uroczysta sesja sejmiku, na której wręczane są nagrody za pracę na rzecz województwa. W dniu dzisiejszym szkoła otrzymała podziękowania za udział w lekcji następującej treści:

Szanowni Państwo,

Kancelaria Sejmiku Województwa Dolnośląskiego serdecznie dziękuję Państwu za zainteresowanie i obecność na „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje okażą się przydatne w uzupełnieniu podstawy programowej Państwa zajęć.

W załączeniu pozwalamy sobie przesłać plik, będący podsumowaniem i streszczeniem prezentacji, przeprowadzonej podczas lekcji.

Ze swojej strony będziemy Państwu wdzięczni za przesyłanie nam odnośników do informacji (w tym zdjęć) – relacji z Państwa uczestnictwa w prowadzonych przez nas zajęciach, jeśli umieszczacie Państwo takowe na stronach internetowych bądź profilach facebookowych szkoły. Umożliwi nam to umieszczanie tych informacji również na naszej stronie www.dolnyslask.pl lub naszym profilu „Sejmik Województwa Dolnośląskiego” na portalu facebook (do którego polubienia oraz odwiedzania serdecznie Państwa zachęcamy).

Tomasz Juskowiak
Kancelaria Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Fotorelacja z lekcji znajduje się na portalu Facebook- Szkoła księdza Jana. Zapraszamy!