Mikołajkowa wycieczka do Wrocławia

Napisana przez reporter 2015-12-11 08:56:42

We wtorek, 8 grudnia, uczniowie klasy II oraz klas IV-VI pojechali, w ramach mikołajek, na wycieczkę do Wrocławia. Mieli okazję zobaczyć największą w Polsce wystawę klocków Lego. Podziwiali m.in. interaktywne roboty, lotnisko, lunapark, zoo, znane sceny z filmów i bajek, makiety stanu wojennego, budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, np. Koloseum, wieżę Eiffla. Mogli również sami stworzyć swoją budowlę z klocków. Po znakomitej zabawie z Lego poszliśmy zwiedzać stadion we Wrocławiu. Jego gospodarzem jest drużyna Śląsk Wrocław. Dzieci, oprowadzane przez panią przewodnik, znalazły się w szatni piłkarzy, miejscach ich relaksu – sali do masażu, jacuzzi. Mogły posmakować luksusu w sali dla VIP-ów, posiedzieć na ogromnych trybunach. Uczniowie poznali zasady działania stadionu, zobaczyli, jak podgrzewa się trawę, żeby rosła, oraz jak pieczołowicie uzupełnia się ubytki. Na płycie stadionu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Przed opuszczeniem obiektu przewodniczka pokazała dzieciom miejsce, którego nie spodziewały się tam zobaczyć… areszt dla osób, które nie zachowują się należycie podczas meczu i zamiast kibicować swojej drużynie, spędzają czas za kratkami.

Po atrakcjach sportowych udaliśmy się na Dworzec Świebodzki, aby zwiedzić wystawę pt. Kolejkowo. Podziwialiśmy tam makiety, które tętniły życiem mieszkańców Dolnego Śląska. Dzieci były zachwycone oglądając miniaturowych ludzi w różnych sytuacjach. Zobaczyły życie na wsi, w mieście. Towarzyszyły turystom podczas górskiej wyprawy czy jazdy na nartach. Brały udział w akcji ratunkowej. Wcielały się w życie leśniczych, cyrkowców, policjantów, sprzedawców, budowlańców czy plażowiczów. Podczas zwiedzania przewodnik proponował im odszukanie na makietach różnych rzeczy, np. miały policzyć gołębie, krasnale wrocławskie itp. Wszyscy byli po urokiem tego niesamowitego miejsca. Nikt nie chciał opuszczać wystawy. Niestety, zbliżał się wieczór i trzeba było wracać do domu.

Wycieczkę zorganizował Klub Turystyczny, który działa w naszej szkole. Opiekunami dzieci byli nauczyciele: Małgorzata Jabłońska, Małgorzata Pawlik, Agnieszka Stępień, Monika Pakuła-Klimiuk i Zbigniew Stępień.